KLIMATIZACE

klima

Spoločnosť Extra NET s.r.o. dodáva a inštaluje kompletný sortiment klimatizačných zariadení, podľa požiadaviek zákazníka. Sme schopní navrhnúť a následne realizovať klimatizovanie ako menších priestorov (byty, kancelárie a pod.), tak aj veľkých priestorov (haly, sklady a pod.).

  • Riešenie pre menšie priestory- ( tzv. Split systém) jedná sa o klimatizácie zložené z vnútorného a vonkajšieho modulu. Vnútorné jednotky dodávame v rôznych prevedeniach : nástenné, podstropné, medzistropné, kazetové a parapetné. Ich ovládanie je možné ako nástenným systémom, tak pomocou diaľkového ovládania.
  • Riešenie pre veľké priestory - (tzv. systém multi split) jedná sa o klimatizačné jednotky zložené z jednej vonkajšej a niekoľkých vnútorných jednotiek (maximálne 20), opäť je možný výber z niekoľkých druhov vnútorných jednotiek: nástenné, podstropné, medzistropné, kazetové a parapetné.
  • Poslednou možnosťou klimatizovania priestorov je systém mobilných klimatizačných jednotiek. Taká jednotka je vhodná výhradne pre malé priestory, prípadne pre domáce využitie. Predpokladá sa u nej len občasná prevádzka. Klimatizácia je zložená iba z jedného modulu. Vonkajší modul supluje jednoduchý tubus ktorým je odvádzaný horúci vzduch mimo miestnosť (je nutné teda zabezpečiť tento odvod). Výhodou mobilnej klimatizácie je teda celkom určite len jej mobilita a nižšia nadobúdacia cena bez nevyhnutnosti odbornej montáže.

Dnes sú už takmer všetky klimatizácie vybavené systémom tepelného čerpadla. Táto funkcia vo svojej podstate prináša to, že vaša klimatizácia odoberá energiu z vonkajšieho vzduchu a prenáša ju do miestnosti. To znamená, že vašou klimatizáciou môžete nielen chladiť, ale v chladných mesiacoch aj vykurovať.